Skype İletişim: live:.cid.580098d25b099000
Mail İletişim: [email protected]

Güncel Güncel Haberler & Gündemdeki Sıcak Gelişmeler

Ya bu ülkede yaşamıyorsun yada halkı tanımıyorsun abi, ülkenin en az yüzde 60 sağcıdir, bir yandan dinsiz cahp söylemi var, kk gelene kadar da chp halka çok fazla inmemistir maalesef, chp iyi parti gibi bir destekle iktidara gelebilir maalesef, zaten İstanbul Ankara gibi, yerlerde bubyuzden kazandi, akp nin yüzde 50 lerden buralara inmesi iyi, daha da inecek
İstanbul'da daha çok iyi parti sayesinde değil hdp sayesinde oldu. Gerçekleri de görmek lazım. Hdp seçime birseydi farklı olabilirdi sonuç. Ama Ankara için haklısın .
Akp rekor oylar aldığında hep Kürt seçmen sayesinde aldı. Chp-iyi Parti'nin de bunu kullanıp iktidara gelmesi lazım . Kilit seçmen burda hdp secmeni oluyor .

hkann

Skorcu Abi

Biliyorsunuz Arap baharı olayları aslında, Mısır da un fiyatlarına hükümetin artık sübvanseyi kaldırması ve birden halkın ekmek alamaz , un alıp ekmek yapamaz hale gelmesi ile çıktı.

Ekmek ortadoğu coğrafyalarında o kadar önemlidir işte , bakalım türkiyede de nasıl hükümet bu fırıncıların haykırışlarına tepki verecek .

Fossa Dei Leoni

Efsane Üye
Ekonomik kriz yüzünden muhaliflerin sokağa çıkmasını ben de doğru bulmuyorum çünkü hepimiz adımız gibi iyi biliyoruz ki aşırı sol gruplar ve marjinal ibişler vandallık yapıyor.

Bırakın abi boşverin, akpye oy verenler düşünsün, kıvransın. Akp'nin kalesi olmayan muhalif semtlerde 3-5 çapulcu sokağa çıkıp bağırdı diye devrim ateşi yanacak diye kendinizi kandırmayın.

İnanlar nereye saldıracağını şaşırdı bunların önünü almaları lazım metroda bıçakla saldırmak kılıçla öldürmek nerden geliyor bu güven

hkann

Skorcu Abi
IMG_0447.jpeg

Ne acı hale geldi ülke yahu ,şu bisiklet türk parası ile 26,000 lira indirimli hali ile :cry:

...

Bilmiyorum farkında mısın ama sadece son seçimlerden bahsediyorsun. Değişim her yerde her zaman olabilir ama biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

İnadına barış dediğin partinin başındaki kadının ölen kocası en büyük silah tüccarlarından birisiydi. Bu kadın tv lere meclise çıkıp benim kocamı TC öldürdü diyor. Senin kocan binlerce kürtü doğrudan dağa çıkarmış silah sağlamış. Şu an çocuğunun yaşadığı hayatı bir araştırmanı öneriririm. Zenginlik içerisinde zevkle yaşıyor, hiçbir vasfı yok. Ama ağızlarında ezilen halklar. Geçecekle bu işi.

İnadına barış falan hikaye

Bu konu çok uzun bir konu ben sizleri anlıyorum ama hdp de dahil siyasi partileri ve mensuplarını samimi bulmuyorum.
Hocam zaten 2012 de kuruldu parti . Kurulduktan sonra katıldığı bütün seçimlerde ki tavrını yazdım ben. Hdp den önce kurulan kürt partilerini kastediyorsan haklısın ama zaten Hdp buna tepki olarak doğdu. Bütün solu çatısı altında konsolide etmeye çalıştı.

Hdp içindeki şahin kanattan bahsetmeme rağmen ısrarla burdan eleştirip örnekler veriyorsun, barış yanlısı tarafın yaptığı iyi ve doğru işleri görmezden gelerek. Ben de senin onyargili olmanı anlıyorum ama Hdp kurulduğundan beri CHP dahil herkese demokrasi dersi vermiştir.

Buldan dahil , kendileri zevk ve sefa içinde yaşarken halkın ayrışmasina neden olan, kim varsa mensup olduğu parti farketmeksizin abv. Bunları hiçbir zaman savunmadım. Her partide var bu tipler. Ha ayrıca Buldan'ın kocası, Behçet Cantürk ile birlikte direk derin devletin kendisi tarafından beslenip büyütüldü. Sonra da işkence edilmiş ve derisi yüzülmüş bir şekilde dere kenarında bulundu cesedi.

Neyse dostum dediğin gibi bunlar uzun konular . AKP belasından kurtulduktan sonra yine tartışırız. Bu beladan kurtulmak, karşısında duran bütün kesimlerin desteğiyle olabilecekken bu tartışmanın kimseye faydası yok.